Jan Šťáhlavský

Jan Šťáhlavský je výzkumný pracovník v Oddělení společenského rozměru globální změny Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR. Jan absolvoval magisterský obor Udržitelný rozvoj na Univerzitě Linköping, kde se zabýval změnou klimatu a mitigační politikou. Působil na výzkumném institutu Stockholm Resilience Centre, kde se zaměřoval na analýyu diskurzu politiky změny klimatu (emisní povolenky) a rolí a strukturou aktérů v lokálním rozhodování v oblasti ochrany životního prostředí.

Dále má zkušenost z projektu s WWF Německo na oddělení Energetiky a Změny klimatu. S kolegy poskytoval konzultační činnost obchodnímu řetězci Edeka, s cílem vytvořit udržitelný podnik. Také přispíval do projektu, kde WWF komunikovalo nutnost přejít na alternativní zdroje energie.

Před CzechGlobe pracoval u Pražské Energetiky, kde plánoval a implementoval nové produkty a modely v oblasti energetiky. Na CzechGlobe se zaměřuje na ekosystémové služby sociálně-ekologických systémů a adaptace na změnu klimatu ve městech.