Film Hodnoty přírody

V březnu roku 2023 byl po více než ročních přípravách a natáčení dokončen nový dokumentární film "Hodnoty přírody". Film vznikl v rámci projektu LIFE-IP "Jedna příroda". Autorem a režisérem dokumentu je Michal Gálik a film vznikl pro CzechGlobe za přispění několika předních odbornic a odborníků na ekosystémové služby v ČR, stejně jako dalších partnerů projektu Jedna příroda (MŽP, AOPK ČR, COŽP UK a Biologické centrum SoWa).

Motivací filmu bylo ukázat, jaký význam má příroda pro různé skupiny uživatelů a zároveň, jak lze ekosystémové služby hodnotit a využívat v praxi. Součástí výsledného produktu je kromě 26 minutového snímku série kratších videospotů. Videospoty provázejí diváky různými tématy v oblasti přínosů přírody a ekosystémových služeb. Stěžejní součástí jsou tematické spoty zachycující význam materiálních (produkčních) přínosů, regulačních služeb a kulturního významu přírody (nemateriálních přínosů). Součástí jsou rovněž významná témata využití konceptu ES v ochraně přírody a při obnově ekosystémů.

Film byl oficiálně uveden na premiéře v kině Přítomnost dne 27. dubna 2023, součástí byla panelová diskuze s protagonisty filmu. Celý film je dostupný ke shlédnutí na Youtube.

Dokumentární film Hodnoty přírody

Trailer k filmu