Webinář o adaptacích pro Prahu

V rámci projektu LIFE TreeCheck pořádáme webinář Společenské a ekonomické aspekty přírodně založených adaptací na změnu klimatu. Webinář se uskuteční online na platformě Zoom ve čtvrtek 17. června od 13:00 hodin. V případě zájmu kontaktujte kolegyni Johanu Drlíkovou (drlikova.j@czechglobe.cz).

Webinář pořádá Ústav výzkumu globální změny AV ČR (CzechGlobe), který stál v rámci projektu UrbanAdapt u zrodu adaptačních strategií českých měst včetně Prahy. Tyto strategie se postupně staly pilíři environmentální politiky a města rozvíjejí adaptace v dalších strategických dokumentech a plánech. Cílem webináře je přiblížit a diskutovat vybrané otázky přírodně založených adaptací na změnu klimatu zejména z pohledu vědecké instituce.

Webinář se zaměřuje na příklady adaptací v mezinárodním kontextu, využití ekosystémových služeb, vnímání příležitostí a bariér aktéry a společností a ekonomickými aspekty přírodně založených řešení. Na webináři bude možnost diskutovat využitelnost těchto podkladů pro efektivní přizpůsobení a adaptační plánování Prahy. Webinář je pořádán v rámci projektu LIFE TreeCheck koordinovaném Nadací partnerství, který rozvíjí adaptační řešení pro města ve střední Evropě.